Kategorie

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Latarka LED LENSER P6X Powiększ do pełnego rozmiaru

Latarka LED LENSER P6X

led

Zasięg: 160m
Ilość lumenów: 400 lm
Zbiornik energii: 8,4 Wh
Zasilanie: 2xAA 1,5 V
Waga z bateriami: 115g
Czas świecenia: do 60h
Dioda: High End Power LED

Więcej szczegółów

P6X 9406X

Stan: Dostępny

219,00 zł


24 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

led2

Smukła, elegancka, innowacyjna i jeszcze jaśniejsza niż standardowa LED LENSER® P6.2. Nowa latarka LED LENSER® P6X to najnowsza technologia i niesamowita moc świecenia aż do 400 lumenów. Smart Light Technology sprawia, że funkcje świecenia można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Latarka LED LENSER® P6X jest zasilana dwiema niedrogimi bateriami AA, które umożliwiają nie oślepiające światło robocze przez nawet 60 godzin. Dzięki systemowi Speed Focus® można ogniskować strumień światła jedną ręką, co jest szczególnie przydatne przy pracy. Idealna latarka, która stawia czoła wyzwaniom ekstremalnych sytuacji w codziennym życiu.

Właściwości:
• Advanced Focus System (AFS)
Homogeniczny krąg światła (rozogniskowany)
Silnie skupione światło dalekie (zogniskowane)
• Smart Light Technology (SLT)
Sterowanie mikrosterownikiem
• Speed Focus (ustawianie ogniskowania jedną ręką)
• Wytrzymała metalowa obudowa
• Styki złocone elektrolitycznie

Zawartość zestawu:
• Opakowanie upominkowe
• 2 x bateria AA
• Smycz do zawieszania na ręku
• Instrukcja obsługi
• Futerał mocowany na pasku

Technologie:

afs

slt

Specyfikacja:


Zasięg: 160m
Ilość lumenów: 200 lm*
Zbiornik energii: 8,4 Wh***
Zasilanie: 2 x AA 1,5 V
Waga z bateriami: 115g
Czas świecenia: do 60h**
Długość: 165mm

Obudowa: aluminium utwardzane
Dioda: High End Power LED 
Włącznik: z tyłu 


* Strumień światła (w lumenach) lub maksymalny zasięg światła (w metrach) zmierzony przy ustawieniu na maksymalną jasność, z kompletem nowych baterii alkalicznych. Chodzi przy tym o wartości przeciętne, które mogą się różnić w poszczególnych przypadkach, w zależności od chipu i akumulatora, o +/- 15%.
** Średni czas świecenia na najniższym stopniu do uzyskania strumienia światła 1 lumena.
*** Wartość obliczeniowa pojemności w watogodzinach (Wh). Dotyczy baterii dostarczonych wraz z produktem, 
      a w przypadku latarek z akumulatorami - całkowicie naładowanych akumulatorów. 

Prezentacja produktu:

 

Historia marki LED LENSER 

Gdy w roku 1994 bracia Harald i Reiner Opolka zakładali w Solingen swoją firmę Zweibrüder Optoelectronics GmbH posiadali 1000 DM i marzenia o nowej jakości światła. Ich pierwszy wielki sukces to maleńka latarka diodowa V8, która wielokrotnie nagradzana stała się światowym klasykiem wśród latarek. Sukces ten pozwolił na rozwinięcie firmy, która stała się światowym liderem wśród latarek diodowych. Także dzisiaj latarki diodowe Led Lenser wyznaczają nowe trendy i udowadniają, że to co wczoraj było technologicznie niemożliwe staje się realne i zdumiewa nawet fachowców. Źródłem światła w tych latarkach są diody LED (Light EmittingDiode), a dokładne rozpędzone elektrony, które pod wpływem energii z baterii uderzają w sąsiednie atomy i wytwarzają widzialne światło – tzw. fotony.

Diody mają żywotność ponad 100.000 godzin pracy (11 lat!) i w przeciwieństwie do zwykłych żarówek nie przepalają się i nie tłuką. Ogromną zaletą LED, mającą także wpływ na ochronę środowiska naturalnego jest to, że zużywają znikomą ilość energii, która przetwarzana jest prawie w całości na światło. W klasycznych żarówkach ponad 90% energii „marnuje się” ponieważ zmienia się w ciepło. Przykładem może być latarka Led Lenser P7, która stała się nowym światowym bestsellerem. Jest niewielka - 13 cm długości, zasilana 4 bateriami AAA („cienkie paluszki”), a moc jej wysokowydajnej diody zastępujące duży 20 watowy reflektor halogenowy, a do tego czas świecenia wynosi do 120 godzin. Jej światło sięga na odległość do 200 m.

Nowej generacji latarki Led Lenser wyróżniają się innowacyjnym systemem soczewek i mechanizmem szybkiej zmiennej ogniskowej (Advanced Fokus System), co jest cenione przez profesjonalistów używających przenośne źródła światła. Zalety tych latarek przekonały już policje wielu krajów, które zastąpiły klasyczne duże latarki (znane dobrze z amerykańskich filmów) na małe i silne latarki diodowe Led Lenser. Także wojsko, służby ratunkowe, myśliwi, żeglarze i traperzy włączyli je do swojego stałego ekwipunku. Są również niezastąpione w samochodzie, jako awaryjne źródło światła. Ogromna ilość światła o jaskrawej i oślepiającej bieli wychodząca z latarki Led Lenser P7 i ukierunkowana przez soczewki służyć może także do oślepienia nieproszonego „gościa” zbliżającego się do naszego samochodu. Zalety wysokowydajnych LED docenili w ostatnim czasie producenci samochodów i zastosowali je w autach w lampach pozycyjnych oraz jako źródło światła w głównych reflektorach.

LED będziemy z pewnością spotykali coraz częściej w coraz to nowszych zastosowaniach, a firma Zweibrüder Optoelectronics zaskoczy nas nowymi modelami latarek Led Lenser.


  • Gwarancja producenta 5 lat