Kategorie

Producenci

everest-sport.pl

eBiuletyn-Newsletter

Śpiwór STAVOY 1°C / 2,2kg Powiększ do pełnego rozmiaru

Śpiwór STAVOY 1°C / 2,2kg

Super komfortowy i ciepły śpiwór na chłodne biwakowanie.

Dostępne rozmiary: jeden rozmiar
Zamek: lewy 
Kształt: koperta
Materiał zewnętrzny: POLIESTER
Materiał wewnętrzny: POLICOTTON
Wypełnienie: EKO LOFT HOLLOWFIBER

Temperatura max.        20 st.
Temperatura komfort  6 st.
Temperatura lim.          1 st
Temperatura extrem.  -10 st.

Więcej szczegółów

Stan: Dostępny

219,90 zł


12 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne
  • Ciepły śpiwór syntetyczny w kształcie koperty z kapturem.
  • Chroni głowę przed utratą cennego ciepła podczas snu.
  • Sprawdzi się podczas zimnego lata, ciepłej wiosny i jesieni.
    Wykonany z dobrych i trwałych materiałów: tkanina zewnętrzna to POLI RIPSTOP, a wewnętrzna Policotton.
  • Wypełnienie - Eko Loft Hollowfiber - lekka ocieplina o świetnych właściwościach termicznych; można prać mechanicznie.
  • Listwa termiczna zabezpiecza wnętrze przed chłodem przenikającym przez zamek.
  • Śpiwór STAVOY posiada wewnętrzną kieszonkę na cenne drobiazgi

 

Dostępne rozmiary: jeden rozmiar
Zamek: lewy 
Kształt: koperta
Materiał zewnętrzny: POLIESTER
Materiał wewnętrzny: POLICOTTON
Wymiary: 230x80cm
Wzrost do: 195cm
Waga: 2200g

Temperatura max.     20 st.
Temperatura komfort  6 st.
Temperatura lim.        1 st
Temperatura extrem. -10 st.

Uwaga: w nazwie podajemy T lim - to najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Kobiety lub osoby łatwo marznące, powinny wybrać śpiwór o kilka stopni cieplejszy, niż podana T lim.

Badania w komorze klimatycznej

Wybrane modele śpiworów z każdej kolekcji zostały przebadane w komorze klimatycznej Weiss na skomplikowanym 16-elementowym manekinie DIANA (zgodnie z normą europejska PN-EN 13537-2004). W ten sposób wyznaczono temperatury: T max, T comf, T lim, T min. Następnie na podstawie wyników testów wyliczono zakresy temperatur wszystkich śpiworów Fjord Nansen, dzięki temu do minimum zmniejszamy ryzyko zakupu przez klienta niewłaściwego śpiwora. Przed wyborem należy zadać sobie pytanie jak odczuwamy zimno i uwzględnić ten fakt przy wyborze konkretnego modelu. W większości przypadków powinniśmy wybrać model nieco cieplejszy niż zakładaliśmy wcześniej.

Zakresy Temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. UWAGA! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.

Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.

Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.

Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora!!!

Wyżej opisana norma nie analizuje trwałości włókniny, dlatego postanowiliśmy wykonać dodatkowo własny test.

Test 10 prań

Chcąc sprawdzić dodatkowo takie parametry naszych śpiworów jak wytrzymałość wypełnienia (zbijanie, przemieszczanie), odporność na pranie, stabilność termiczną w danym okresie czasu, postanowiliśmy przeprowadzić tzw. test 10 prań (oczywiście z wirowaniem). Wyniki testów włókniny MICROFILL Super-Therm przeszły nasze oczekiwania. Okazało się, że śpiwór zachował swoje parametry termiczne, a włóknina nie zmieniła swojej grubości i sprężystości!

Uwagi praktyczne: pamiętaj aby przechowywać śpiwór rozłożony lub w worku do przechowywania , w żadnym wypadku nie schowany w worku kompresyjnym!!! Dzięki poprawnemu przechowywaniu będzie on cały czas tak samo ciepły.